Vertimų biuras tai tam tikra įstaiga, kuri užsiima vertimais. Kainos už vertimus įprastai yra nurodomos už vieną puslapį, t.y. vieną, dažniausiai, A4 formato lapo pusę. Kainos svyruoja įvairiai, priklausomai nuo keleto faktorių.

Vertimų kaina priklauso nuo kalbos, iš kurios verčiama ir kitos kalbos, į kurią būtų verčiamas tekstas. Vidutinė išversto A4 formato puslapio kaina – 30-40LT~, tuo tarpu išverstas svetimos šalies kalbos dokumentas ~20LT. Tokie paslaugų teikėjai, kaip vertimų biuras, įprastai užsideda šiokį tokį antakinį, jeigu jūsų užsakomas vertimas turėtų būti atliktas skubiai. Įkainis įprastai siekia 10-15 proc. priklausomai nuo atlikimo skubos.

Darbas atliekamas priklausomai nuo to, ar mokėjote antkainį už skubesnį darbą ar ne. Jeigu sumokėjote antkainį skubiems darbams t.y. 10-15proc, tai jūsų vertimas bus atliktas vos per porą dienų (priklausomai nuo to, kokios apimties yra jūsų norimi išversti tekstai). Vertimų biuras vidutinis vertimo greitis, sumokėjus antkainį – 3 puslapiai per dieną.

Vertimų biuras įkainoja vieną A4 formato puslapį, tiksliau, 1600 spaudos ženklų, neskaičiuojant tarpų, todėl prieš darant užsakymą, turėtumėte pasinaudodami kompiuterinėmis programomis numatyti, kiek ženklų bus spausdinama, nes mažiausias įkainis yra vienas puslapis, todėl už papildomą medžiagą gali tekti mokėti kaip už naują puslapį.

Be to, tam, kad nekiltų problemų dėl užsakymo (įkainio mokėjimo), pasistenkite užsisakyti savo vertimus iš anksto, tokiu būdu vertimų biuras iš jūsų nereikalaus antkainio už skubiai prašomą atlikti darbą ir jūs sutaupysite nemažai pinigų.

Pavyzdžiui, jeigu jums vertimų prisireiks jau savaitgalį, o užsisakysite tekstus jau savaitgalio pradžioje, kai gatavo varianto reikės jau darbinės savaitės pradžioje, gali tekti nusivilti, nes vertėjai savaitgalį gali nepriimti užsakymų. Kitu atveju, pasiruoškite mokėti dar didesnį antkainį negu vertimų biuras reikalauja įprastai.