Butų pardavimo ypatumai didmiesčiuose

Vasarą smarkiai suaktyvėja ne tik nuoma, bet ir butų pardavimas. Šiuo metų laiku žmonės turi daugiau laisvo laiko, tad gali skirti daugiau laiko būsto pardavimui ar pirkimui. Todėl įdomu, kokia yra dabartinė situacija Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos nekilnojamojo turto rinkoje: kokie butai siūlomi pardavimui, kokios jų kainos, būklė ir panašiai. Peržiūrėjome populiariausias interneto skelbimų lentas ir pakalbinome kelis butų pardavėjus, kad atsakytume į šiuos klausimus apie butų pardavimą.
 
Didelis miestas – didelė pasiūla
 
Natūralu, kad sostinėje Vilniuje esama didžiausios parduodamų butų pasiūlos. Sąlygiškai mažiausiai čia, ko gero, yra vieno kambario butų. Tačiau norintiems įsigyti dviejų, trijų ar net keturių kambarių būstą, išsirinkti tikrai yra iš ko. Butų pardavimas aktyvus tiek prestižiniuose, arti centro esančiuose, tiek toliau stūksančiuose Vilniaus mikrorajonuose. Pirkėjams siūlomi butai tiek naujos, tiek senesnės statybos namuose.
 
Panaši situacija matoma ir laikinojoje sostinėje. Vieno kambario butą čia rasti sunkiau, tačiau lengva išsirinkti dviejų ar trijų kambarių gyvenamąją vietą. Daugiausiai pasiūlymų yra miegamuosiuose Dainavos, Eigulių mikrorajonuose. Tačiau butą galima rasti ir gražiose Senamiesčio ar Panemunės apylinkėse. O štai Klaipėdoje visiškai naują butą šiuo metu galima įsigyti netgi su nemaža nuolaida. Pasiūlymų gyventi naujame name čia netrūksta. Šiame mieste taip pat karaliauja dviejų ir trijų kambarių butų pardavimas. Taigi, didesnis miestas siūlo didesnę pasirinkimo laisvę. Ypač, kai kalbama apie mažesnio ploto butus. Didesnio ploto butų išlaikymas kainuoja brangiau, todėl suprantama, kad daugelis jų savininkų ieško pigesnių alternatyvų.
 
Kainos lūkesčiai
 
Kai planuojamas butų pardavimas, kaina, ko gero, yra vienas geriausiai apgalvotų plano dalių. Tačiau įtakos kainai turi daugybė veiksnių – tai ir mikrorajono „aura“, ir būsto būklė, ir, žinoma, plotas. Brangiausi yra butai naujos statybos namuose, tačiau jie ekonomiškesni. Vadinasi, mažiau tenka mokėti už įvairias komunalines paslaugas. Visuose miestuose pigesni yra atokiau nuo centro esantys butai.
 
Tiek Vilniuje, tiek Kaune ar Klaipėdoje galima aptikti įvairios būklės namų. Būklę atskleidžia ne vien nuotraukos, bet ir patys savininkai. Vilnietis Justas pasakoja: „Bute, kurį parduodu, anksčiau gyveno senukai. Tai žinote, jie nelinkę tą butą remontuoti, jiems gerai kaip yra. Todėl ir kaina to buto mažesnė, nes reikės patiems savininkams dar daug investuoti.“ Vis dėlto butų pardavimas kartais pareikalauja pardavėjų pastangų. Dviejų kambarių butą Klaipėdoje parduodanti Rima teigia pati investavusi į remontą. „Buto būklė buvo tikrai prasta. Bijojom, kad neparduosim, tai ir sienas dažėm, ir lauko duris pakeitėm. Nors butas su baldais, trūkumai vis tiek matosi. Bet investicija atsiperka, skambučių dabar tikrai daugiau sulaukiam“, – pasakojo moteris.
 
Nors butų pardavėjai norėtų aukštesnių kainų, dažniausiai dėl jų tenka gerokai pasistengti. Dalis žmonių kreipiasi į nekilnojamojo turto agentūras. Vis dėlto daugelis pardavėjų mėgina savo jėgas. Minėtuose didmiesčiuose galima rasti įvairios vertės ir ploto butų. Tačiau lengviau naują gyvenamąją vietą rasti didesnio ploto ieškantiems, investuoti nebijantiems pirkėjams.