Kokių įgūdžių reikia norint tapti geru dizaineriu?

Domiesi grafiniu dizainu? Manai, kad moki piešti? Galbūt tu gali tapti geru grafikos dizaineriu. Atrask atsakymą šiame straipsnyje, kuriame trumpai papasakosime apie būtiniausius įgūdžius ir žinias norint rinktis dizainerio profesiją.

Formalus išsilavinimas padeda susirasti darbą, bet nėra būtinas. Jei nori karjeros aukštumų siekti, kaip samdomas dizaineris dizaino kompanijoje, diplomas, kuris įrodo, kad baigei su dizainu susijusias studijas palengvins šį procesą. Vis dėlto ieškodami dizainerio nuolatiniam darbui darbdaviai daugiausia dėmesio kreipia į darbų kokybę, o ne į tai, kiek ir kokių diplomų turi. Jei planuoji dirbti, kaip laisvai samdomas dizaineris – tikimybė, kad tavęs užsakovai prašys diplomo yra dar mažesnė.

Vietoj diplomo geriau savo darbdaviams ir klientams parodyk savo portfolio, kuriame galima matyti įvairių dizaino darbų pavyzdžių: kaip lankstinukų gamyba, interneto svetainių kūrimas ar maketavimas.

Didžiąją dalį darbo dienos dizaineris praleidžia prie kompiuterio ekrano. Taigi, jei sieki tapti profesionaliu dizaineriu, turi susitaikyti su faktu, kad bendrauti su žmonėmis teks daug rečiau, nei kitų profesijų atstovams. Jei esi žmogus, kuriam kasdien yra būtina bendrauti – norint tapti dizaino srities asu, teks prisitaikyti ir keisti savo įpročius.

Dėmesys detalėms. Posakis „iš mažų detalių susideda visuma“ kuriant dizainą yra labai tinkamas. Būtent tai, kaip atrodys interneto svetainės mygtukas, kaip kris šešėlis ir kokia spalva bus parinka lankstinukui yra detalės, kurios nusako dizaino kokybę. Net viena ne iki galo išdirbta detalė gali sugadinti visą darbą.

Geri darbų planavimų įgūdžiai. Puikiai planuoti darbus ir savo laiką yra ypač aktualu laisvai samdomiems kūrėjams. Užsakovai iš dizainerių visada reikalauja terminų ir kainų. Tiesa, pateikti tikslius atsakymus galima tik išsiaiškinus visas projekto detales ir pačiam įsivertinus, kiek dizaino darbų atlikimas užtruks. Neišsiaiškinus šių detalių iš karto atsakymų gali tekti ieškoti darbo eigoje, kai atsiranda vis daugiau naujų reikalavimų ir smulkių užduočių, kurių klientas ir dizaineris nebuvo aptaręs. Dizaineris turi suplanuoti darbus taip, kad spėtų viską atlikti iki numatytos datos ir net liktų atliekamo laiko nenumatytiems atvejams.

Nuolatinis tobulėjimas. Atsiranda nauji darbo įrankiai, į madą ateina naujos dizaino tendencijos, naujos medžiagos, naujos interneto svetainių technologijos. Visomis šiomis sritimis dizaineris turi nuolat domėtis ir sekti, kas šiandien užsakovams yra svarbiausia ir, kas jiems bus reikalinga rytoj. Geriausia tai daryti skaitant specializuotus tinklaraščius ir terminius žurnalus.

Svarbiausias dalykas – kūrybiškumas. Geru dizaineriu gali tapti tik tas žmogus, kuriam kūrybiškumas yra įgimtas dalykas. Dizaineriams skirta programinė įranga tobulėja labai greitai. Daugelį kasdienių dizaino darbų jau ir šiandien gali atlikti bet kuris kiek daugiau patyręs kompiuterio naudotojas. Tuo tarpu sukurti išskirtinius ir nestandartinius dizainus: ar tai būtų lankstinukų gamyba, ar tinklapio dizaino kūrimas ar plakatas gali tik patyręs ir kūrybiškas žmogus. Vien tik techninės žinios ateityje bus vis mažiau vertinamos.

Išsirink kuo siauresnę ir perspektyvesnę sritį. Dizaineris neturi apsiriboti vien tik gimtąja šalimi. Šiandieninės technologijos suteikia galimybę dirbti iš bet kurios pasaulio šalies bet kurios pasaulio šalies užsakovams. Vertingiausia šioje globalioje rinkoje yra žmonės, kurie labai gerai išmano siaurą sritį. Šie siauros srities profesionalai visada gali garantuoti geresnę darbo kokybę ir būtent dėl to jie yra geriausiai apmokami. Šiandien užsakovai nepasitiki žmonėmis, kurie deklaruoja, kad gali atlikti viską. Užsakovai ieško žmonių, kurie gali gerai atlikti vieną darbą.

Grafikos dizaineris