Atostogos, saulė, karštis – pats tas laikas poilsiui prie jūros. Liepos mėnesį poilsiautojų skaičius Palangoje, Šventojoje, Nidoje bei kituose pajūrio kurortuose visuomet yra milžiniškas. Tačiau kiekvienas šis kurortas turi savo dvasią ir atmosferą, todėl ir poilsis juose yra tikrai skirtingo pobūdžio.

Palanga paprastai susilaukia daugiausiai dėmesio. Čia suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos, neretai galime sutikti svečių iš Latvijos bei Rusijos. Tai seniausias Lietuvos pajūrio kurortas, žavintis tuo, jog čia nuolatos verda gyvenimas. Nors triukšmo čia netrūksta nei dieną, nei naktį, poilsiauti čia atvyksta ne tik siautulingų atostogų ištroškęs jaunimas, tačiau taip pat ir šeimos su vaikais. Kas žmones traukia į Palangą? Nesunku atsakyti – būtent tokia nuolatos tvyranti džiaugsminga atmosfera. Antras pagal populiarumą kurortas – Šventoji. Čia veiksmo taip pat netrūksta, atmosfera čia taip pat primena Palangą.

 Ramybę Šventojoje rasti taip pat nelengva, todėl žmonės mėgstantys ne taip siautulingai praleisti atostogas, dažniausiai patraukia į kitą pajūrio kurortą – Nidą.

Nida nuo seno yra mėgstama ir užsienio turistų vieta, čia dažniausiai atostogauti važiuoja vokiečiai. Todėl nereikėtų nustebti ir pamačius miestelyje kabančias vokiškas iškabas „Zimmer frei“. Šis miestelis mėgstamas romantikų – nuostabios kopos, gražūs saulėlydžiai, marios, jūra ir ramybė – tokiais dalykais alsuoja Nida.

Yra ir daugybė kitų mažesnių kurortų – Juodkrantė, Pervalka, Preila. Juose, kaip ir Nidoje, gyvenimas teka ramiai ir iš lėto. Akivaizdu, kad Lietuvos pajūrio kurortai yra be galo skirtingi, todėl bet kokio poilsio ieškantys žmonės tikrai turi iš ko pasirinkti, vykdami atostogauti.