Kaip numesti svorio?

Viena mažytė tiesa – jei norite sulieknėti, reikia mitybą derinti kartu su sportu. Tačiau daugeliui šie dalykai iš pirmo žvilgsnio nors ir pasirodo labai lengvi, tačiau tampa nemažu tramplinu kovojant su viršsvoriu. Dietos dažnai madingos tampa pavasarį, kai norisi nusimesti storus, žieminius megztinius ir įsivilkti į plonas, lengvutes sukneles, tačiau vaizdas veidrodyje nėra pats gražiausias. Tokiu atveju daugelyje merginų pokalbių vyrauja temos „Kaip numesti svorio ar atsikratyti celiulito“. Rezultato norime tuoj pat, po savaitės ar daugiausiai po mėnesio, tačiau visą žiemą daugiau valgėme ir leidome savęs nevaržyti… Tuomet bėgame į sporto klubą ir išbandome savo jėgas atlikdami kuo daugiau pratimų, aliname organizmus menkavertėmis dietomis ir išgyvename vidinį chaosą. Visus metus gyvenome ramų gyvenimą, o staiga pradėjus sportuoti ir mažiau maitintis organizmas patiria didelį stresą. Emocinė būklė kinta: pradedame save kankinti jei suvalgome daugiau nei numato dieta, erzina gardūs kvapai einant pro miesto kepyklėlę. Dėl to gali net kilti konfliktai šeimoje. Juk Jūsų vyras ar vaikai tikrai nebus patenkinti ilgą laiką maitinami vien koše ar daržovėmis.

Taigi, kaip numesti svorio ir išvengti tokių emocinių šuolių? Pavasariui galite ruoštis ištisus metus! Tai nereiškia, kad reikės visą šį laiką save „kankinti“. Pirmiausia pradėkite mankštintis. Dar pamenate mankštą, kurią darydavote mokykloje? Tai pradžių pradžia. Jei tai mėgote, tai nebus sunku vėl prie jos sugrįžti. Kiek kitaip, jei kūno kultūros pamokos Jums būdavo ne pačios mieliausios. Jei norite gerai jaustis ir puikiai atrodyti, turite save įtikinti, kad sportas yra reikalingas Jūsų gyvenimui taip pat kaip miegas ar maistas. Net ir trumputė mankšta kiekvieną rytą išjudins po nakties sustingusius raumenis ir tapsite žvalesni. Savaime suprantama, kad penkių minučių kasdienė mankšta tikrai neištirpdys visų nereikalingų kilogramų, tačiau Jūsų organizmas pamažu pripras prie padidėjusio krūvio ir pirmosios treniruotės sporto klube nebus tokios alinančios ir lydimos raumenų skausmo. Jei Jums visai nepatrauklūs treniruokliai ar aerobika, gal mieliau bus plaukioti baseine ar žaisti tenisą? Intensyvesniam sportui pasirinkite tokią šaką, kuri teiks Jums džiaugsmo ir noro ja užsiimti dar ir dar.

Kita, dažniausiai moteris, kankinanti problema yra celiulitas. Struktūriniai poodinio sluoksnio pakitimai atsiranda susilpnėjus jungiamajam audiniui, taigi net lytinio brendimo metu oda gali „pasipuošti“ apelsino žievelės įdubimais. Celiulitas skirstomas į kategorijas, priklausomai nuo odos pakitimų intensyvumo. Jam mažinti yra skiriami skirtingi gydymo būdai, tačiau jo išgydyti neįmanoma, galima tik padaryti jį mažiau matomu.

Kovoje prieš celiulitą, labiausiai tinka tos priemonės, kurios gerina medžiagų apykaitą. Namų sąlygomis lazerinės operacijos nepasidarysime, tačiau masažas tikrai gali padėti. Tai veiksmingas būdas, tačiau dažnai moterims pritrūksta ūpo, nes rezultatai greitai neateina. O ir kelių mėnesių „triūsą“ greitai gali sugadinti riebus maistas ar gazuoti gėrimai. Tačiau jei nenuleisime rankų, celiulitą galima sumažinti. Naudojant specialius masažuoklius ir šepečius aktyvinama medžiagų apykaita, o specialūs kremai masažo metu taip pat padeda išjudinti riebalų kapsules. Kad oda taptų stangresnė reikalingi ir sveikos mitybos principai. Maistą gaminkite naudodamos mažiau riebalų, mėsą rinkitės liesesnę, vartokite daugiau skysčių… Tai tik keli patarimai, tačiau reikėtų nepamiršti, kad rezultatai ateis pamažu.

Vieno stebuklingo ir pačio veiksmingiausio būdo kaip nugalėti celiulitą nėra. Daugeliui moterų gali pasirodyti, kad tai beviltiška kova su vėjo malūnais, tačiau kitu požiūriu celiulitas yra normali moters odos būklė, „lydinti“ bene 90 % viso pasaulio moterų.

celiulitas