Sveikatingumas

Sveikatingumas: kas tai?

SveikatingumasSveikatingumas yra asmens sveikatos priežiūra, o tai fizinio aktyvumo, subalansuotos mitybos, tinkamo poilsio įgūdžių ugdymas, savęs pažinimas, mokymasis palaikyti harmoningus tarpusavio santykius. Šiais technologijų laikais labai svarbu gilintis ir tobulinti sveikos gyvensenos įpročius, nes mažai judame, valgome daug nesveiko, druskingo maisto, nuolat patiriame stresą, nesuvaldome emocijų.

Gerus sveikatingumo įpročius suformuoti nėra paprasta ir tai ne vienos dienos darbas. Kuo vyresniame amžiuje pradedame sveikai gyventi, tuo sunkiau įprasti, prisitaikyti ir susitaikyti su naujuoju rėžimu tiek organizmui, tiek psichologiškai pačiam žmogui. Įpročių keitimas, tai ilgas procesas, o pokyčius pradėti reikėtų tuoj pat, pavyzdžiui, neatidėkite treniruotės kitai dienai, padarykite ją dabar, į darbą ar iš jo – namo eikite pėsčiomis, pats išveskite šunį į lauką, o ne liepkite tą padaryti vaikui, vietoj kepto riebaluose kepsnio su bulvėmis paruoškite šeimai orkaitėje keptos mėsos ir daržovių, o po vakarienės atsisakykite deserto.

Norint išsiugdyti tinkamus sveikatingumo įpročius privalote suvokti viso sveiko gyvenimo Jums teikiamą naudą, o ji yra ne tik fizinė, bet psichologinė. Tai suvokę tapsite kur kas labiau motyvuoti stengtis vardan geresnės savijautos.

Svarbu ir nepersistengti, tarkime, nesiimkite laikytis drąstiškų dietų ar badavimo, maistas turi būti visavertis ir įvairus, porcijos nedidelės. Taip pat nedarykite, kad fizinis aktyvumas Jums taptų kančia, pervargtumėte pasirinkę netinkamą krūvį ar judėjimo formą. Turite atrasti, kas Jums teikia džiaugsmo, gal tai visai ne pasivaikščiojimas, o bėgimas? Tik malonumą teikianti fizinė veikla, gali tapti kasdieniu įpročiu.

Atminkite, kad niekada ne vėlu pradėti keisti ir gerinti savo gyvenimo kokybės. Netingėkite ir nebijokite, pokyčiai visuomet išeina į naudą!